Projeksiyon Bakımı

Projeksiyon cihazları içerisinde birden fazla soğutucu fan bulunmaktadır. Bu fanlar cihaz içerisinde ortalama 1000 derecede çalışan projeksiyon lambası ile elektronik kartların soğutmasını sağlar. Fanların cihazla beraber sürekli çalışmasına bağlı olarak projeksiyonun bulunduğu ortamdaki tüm toz parçacıkları cihaz içerisine toplanır ve bu tozlar cihazın fanlarının tıkanmasına, lenslerin ve kartların kirlenmesine sebep olur. Fanlar soğutmasını tam anlamıyla yerine getiremediğinden dolayıda cihazda aşırı ısınmaya bağlı olarak kart arızaları, lambanın ömrünün kısalmasına / patlamasına ve ışığın geçtiği lenslerin kirliliğinden dolayı görüntü bozukluklarına sebep olur.

Bu nedenle cihazlarınızın uzun ömürlü kullanmak ve iyi bir görüntü alabilmek için periyodik  bakımlarının (7/24 çalışan ortamlarda 6 ayda bir, toplantı eğitim kurumlarında  yılda bir , bireysel kullanıcılarda 2 yılda bir.) yaptırılması gerekmektedir.

Betavizyon Projeksiyon olarak her marka ve modelde projeksiyon cihazlarınızın bakımlarını yapmaktayız.

Projeksiyon Bakımında neler yapıyoruz ?

 • Elektronik kart temizlik ve bakımı
 • Filtre değişimi ve temizliği
 • Power Kartı temizliği
 • Lamba Power Kartı temizliği
 • Lensler ve merceklerin temizliği
 • Cihaz soğutucu fanları temizliği

Tüm plastik aksamını sökümünü yapıp, Lensler ve merçekleri parçalara ayırıp özel dalga havuzumuzda  ( ultrasonic ses dalgası yollayarak ) temizliğini sağlıyoruz. Ürünü toplayıp cihazınızı 4—8 saat arasında test etmekteyiz. Test sonuçlarında herhangi bir olumsuzluk olmadığı taktirde aynı iş günü içerisinde cihazınızı teslimata hazır hale getiriyoruz.

  Betavizyon Projeksiyon 2000 yılından bu güne projeksiyon cihazları konusunda uzmanlaşmış bir kuruluş olmakla beraber projeksiyon lamba satışı, projeksiyon bakımı ve marka bağımsız projeksiyon servisi ile siz müşterilerine daima kaliteli hizmetler sunmaktadır.

  ADRES

  İskenderpaşa Mh. Feyzullah Efendi Sk. No: 25 Fatih - İstanbul - TURKEY

  TELEFON

  +90 212 521 57 50

  E-POSTA

  info@betavizyon.com.tr

  Cart